Novinky

Atletický čtvrtek mladšího žactva

27.01.2012 09:45

V ostravském atletickém tunelu se ve čtvrtek 26. 1. utkali mladší žáci a žákyně Vítkovic, Poruby, Frýdku - Místku a samozřejmě Havířova. Přestože na naší soupisce chyběli tradiční tahouni Honza Vácha, David Lorenčič a Anežka Hanousková, za dosažené výkony i umístění se stydět nemusíme. Nejvíce se nám dařilo na šedesátce překážek - Filip Lukša skončil druhý (11,37), Jirka Junek třetí (12,26), Barča Křístková pak mezi děvčaty doběhla pátá (13,01). Jen o něco méně se vydařila hladká šedesátka. Filip sebral znovu druhé místo (9,08), Jirka tentokrát páté (9,23) a Lea Šteffková si zaběhla finále B (9,78). Klukům se ke vší spokojenosti povedla i dálka - Jirka 4. (398), Filip 6. (389). Za snahu při prakticky prvních ostřejších závodech bychom rádi pochválili všechny naše závodníky a závodnice. Kompletní výsledky naleznete zde.

Přebory MS kraje

22.01.2012 13:45

Víkend 21. a 22. ledna znamenal pro náš oddíl účast na krajských přeborech ve Vítkovicích. V sobotu závodili naši dorostenci Bára Horáková a Dušan Orlík. Bára se blýskla hezkým časem 8,40 na 60 m, kterým si vyběhla prvenství mezi dorostenkami, vzhledem k nízké účasti závodnic však byl její běh spojen i se závodem starších kategorií, tudíž byla vyhlášena jako 3. nejlepší mezi ženami. Dušan pak závodil ve výšce, kde vyrovnáním osobáku 165 cm obsadil 7. místo mezi dorostenci. Výsledky dorostu naleznete zde.

V něděli v tunelu dorostence vystřídalo starší žactvo. Nejlépe si vedla Domča Váchová, která vyhrála dálku (481 cm) a byla třetí na 60 m v osobním rekordu 8,60. Třetí místo obsadil i Kuba Valášek v dálkařské soutěži výkonem 513 cm. Na překážkách, které v této kategorii běžel prvně, si vysloužil 4. příčku. Za zmínku rozhodně stojí i pátá pozice mladšího žáka Honzy Váchy na šedesátce, který se rozběhovým časem 8,28 velmi přiblížil svému osobáku. Výledky žactva naleznete zde.

Tříkrálový trojboj

11.01.2012 12:56

Tři králové nás dle tradice navštívili 6.1., my jsme však trojboj nesoucí jejich jméno z praktických důvodů posunuli až na pondělí 9. Jak je již při tomto závodě obvyklé, utkali se zástupci atletických přípravek z Karviné, Orlové a samozřejmě Havířova. V kategorii nejmladších závodníků byla účast spíše symbolická, za to především u ročníku 2001/02 byla konkurence opravdu nabitá. Naši malí atleti a atletky dosáhli velmi hezkých výsledků i umístění, přesto jmenujme alespoň naše závodníky, kteří ve své kategorii vyhráli, a to Míšu Balcara, Vikyho Pálku a Natálku Matuškovou. Děkujeme všem atletům za účast a předvedené výkony, stejně tak rodičům a příbuzným za opětovně parádní závodní atmosféru. Kompletní výsledky stahujte zde.

Šťastné a veselé Vánoce...

24.12.2011 09:11

Šťastné a veselé Vánoce Vám přeje oddíl atletiky TJ Start Havířov. Tréninky mezi svátky budou 27. a 29. prosince od 14:00.

Umístění v tabulkách ČAS

18.12.2011 15:31

Jak jste se mohli dočíst v předchozím článku, poslední letošní závody jsou za námi, tudíž se uzavírají i průběžné roční statistiky Českého atletické svazu (k nahlédnutí zde). V těchto statistikách lze zjistit, kteří atleti a atletky z celé ČR dosáhli nejlepších 50-ti výkonů za uplynulý rok v rámci své kategorie v jednotlivých disciplínách. Pro zajímavost jsme pro Vás (i pro nás) vypracovali tabulku, která ukazuje, jak si v těchto statistikách vedli atleti a atletky našeho oddílu (pouze žactvo, přípravka nejde plně dohledat). Nejlépe si v ve statistikách vedl David Hájek, který se mezi staršími žáky do elitní padesátky dostal celkem čtrnáctkrát. Kuba Válášek to mezi mladšími žáky, kteří mají výrazně méně disciplín, dokázal celkem jedenáctkrát. Tito dva atleti se jako jediní dokázali vměstnat i do elitních desítek - David 7x, Kuba 5x. Celkem se pak do statistik dostalo 13 našich sportovců a zvládli dohromady 58 tabulkových umístění. Vypracovaný dokument stahujte ZDE.