Novinky

Vánoční hala žactva

18.12.2011 10:40

V pátek a v sobotu jsme se zúčastnili posledního závodu letošního roku - Vánoční haly - který se konal ve vítkovickém atletickém tunelu. V pátek závodilo mladší žactvo, v sobotu pak jejich starší kolegové a kolegyně. Mezi mladšími se na stupních vítězů umístil Kuba Valášek, který byl druhý v dálce (512 cm) a třetí na 60 metrů překážek (9,69 sec), druhé místo pak obsadila i Saša Salamonová na šestistovce (2:07,51). Naše starší žactvo na druhý den přivezlo o jednu medaili více. David Hájek skončil druhý na překážkách (8,70 sec) a třetí v dálce (539 cm), Domča Váchová byla druhá v dálce (493 cm), Dušan Orlík pak třetí ve výšce (156 cm). Pochválit musíme i naše ostatní atlety, kteří si hojně zlepšovali osobáky nebo alespoň předvedli hezké výkony, které byly osobákům hodně blízko. Výsledky mloadšího žactva neleznete zde, staršího pak zde.

Mikulášský trojboj přípravek

15.12.2011 14:19

Přesně týden po Mikuláši, tedy 12.12. jsme uspořádali soutěž v trojboji našim nejmenším. V tomto závodě přípravek se za velké účasti rodičů a dalších rodinných příslušníků utkalo 23 našich malých atletů a atletek, které jsme rozdělili dle věku do tří kategorií. Vzhledem k mikulášské atmosféře celého závodu byli za svou šikovnost oceněni všichni malí sportovci, ti kteří se však umístili na "bedně" si pak odnesli i medaili a diplom. Všechny závodníky za výkony chválíme a děkujeme rodinám za skvělou atmosféru a podporu. Výsledky stahujte zde.

Vánoční laťka

02.12.2011 17:16

Jak již bývá každoročně zvykem, týden po krnovském trojboji se koná v Třinci Vánoční laťka. Letošní 27. ročník přinesl jednu organizační změnu, a to zkrácení původně dvoudení akce do jednoho dne. Možná i tento krok napomohl tomu, že letos přijelo celkem 12 družstev (přestože některá byla neúplná). V této nabité konkurenci obsadili naši závodníci skvělé 3. místo, přičemž je porazili pouze ZŠ z Prostějova a Olomouce. Individuálně se nejlépe prosadil David Hájek, který skokem 180 cm obsadil druhou příčku mezi staršími žáky. Tento výkon znamenal pro Davida vylepšení osobního maxima o celých 8 cm. Jen o příčku níže se mezi mladšími žáky umístil Kuba Valášek, který si osobák vyrovnal výkonem 159 cm. Osobáky si zlepšili i David Lorenčič (140 cm - o 10 cm) a Lea Haroková (138 - o 13 cm). Na skvělém výsledku družstva se podíleli hezkými výkony i Saša Salamonová (120), Domča Váchová, Klára Fonioková a David Opravil (všichni 145). Výsledky stahujte zde.

Krnovská laťka 2011

27.11.2011 10:13

Stejně jako každý rok jsme se i letos zúčastnili nejstaršího halového závodu sportovních škol, kterým je Krnovská laťka. Letošní 36. ročník jako již tradičně přinesl v klasickém trojboji (50 m, dálka, výška) mnoho krásných výkonů, napjatých soubojů a vyvrcholil příjemným předáváním cen a medailí, jehož se zúčastnili i čeští reprezentanti Čechová, Mazáč, Svoboda a Žilka. Z našich družstev se nejlépe umístili mladší žáci, kteří ve složení David Lorenčič - Honza Vácha - Kuba Valášek obsadili krásné druhé místo za vítěznou Olomoucí. Právě poslední ze jmenovaných závodníků se nejvíce činil i individuálně, nebo't sebral bronz na 50 m, skvělými osobními maximy vyhrál dálku i výšku (513 cm a 159 cm) a celkově v trojboji obsadil druhé místo jen o pár bodíků za vítězem. Na padesátimetrové trati si lepší umístění než Kuba připsal Anežka Hanousková, která mezi mladšími žačkami skončila druhá. Zbylé dvě medaile pro školu vyběhala a vyskákala Domča Váchová, a to obě bronzové za skok daleký a celý trojboj. Pochvalu ale zaslouží i naši ostatní závodníci, jak za přístup, tak za pěkné výkony. Speciálně bych ale chtěl vyzdvihnout Filipa Lukšu, který měl jako šes'ták původně závodit s mladšími žáky, nakonec ale pro nedostatek žáků starších závodil s atlety o tři roky staršími a ostudu rozhodně neudělal, naopak pomohl svému družstvu k důležitým bodům. Naše výsledky stahujte zde.

Vyhlášení nejlepších atletů

17.11.2011 09:34

Ve středu 16.11. jsme ve školním klubu v takřka rodinné atmosféře uspořádali vyhlášení nejlepších atletů našeho oddílu. Tyto atlety vybírali podle předem stanovených kritérií trenéři jednotlivých kategorií. Vyhlášeni na základě výsledků za uplynulou sezónu byli tito:

Předžactvo: K. Pavlíková, S. Salamonová, V. Pálka, J. Velička, J. Junek

Mladší žactvo: A. Hanousková, D. Lorenčič, J. Vácha, J. Valášek

Starší žactvo: K. Fonioková, D. Váchová, B. Horáková, D. Opravil, V. Michejda, D. Hájek.

Po vyhlášení 15-ti nejlepších a předání hezkých cen jsme Davidu Hájkovi jakožto absolutnímu vítězi předali jednu z nových běžeckých bund, které jsme takto zároveň představili a zavedli do provozu. David si tuto cenu jistě zaslouží, neboť pro oddíl vybojoval v letošním roce jasně nejlepší výsledky a umístění na velkých soutěžích. Pochvala, gratulace i dík za reprezentaci oddílu však patří všem vyhlášeným.