Novinky

Hornická desítka

07.11.2011 09:31

V sobotu 5.11. jsme se zúčastnili v krásném počasí tradičního závodu Hornická "10". Naši atleti závodili v mláděžnických kategoriích, které jsou jakýmsi předprogramem samotného desetikilometrového závodu. Kromě těch nejmenších běželi všichni mladí atleti trať dlouhou 836 metrů. Z našich se nejlépe prosadil jinak typický sprinter Honza Vácha, který v kategorii chlapců r. 1999 obsadil skvělé druhé místo v čase 2:46 min. Druhé medailové umístění přidal Honza Velička, který v kategorii r. 2001 skončil třetí (2:56). Na bednu pak ve svých kategoriích těsně nedosáhli Svatava Salamonová a Kuba Valášek, kteří obsadili 4. a 5. místo. V soutěži škol jsme obsadili výbornou druhou příčku, co do početnosti výprav jsme pak byli třetí. Kompletní výsledky ke stažení zde.

David Hájek Mistrem ČR

09.10.2011 14:43

David Hájek, který letos v soutěži družstev hostoval v opavském Sokolu, byl o víkendu na MČR družstev oporou vítězného týmu a ze Staré Boleslavi, kde se finále konalo, si tak přivezl zlatou medaili. K vítězství Opavy přispěl David ziskem 25 bodů. V závodě začal stovkou překážek, kde v novém osobním rekordu 14,25 vybojoval třetí příčku, stejnou pozici pak obsadil i ve skoku o tyči za rovné tři metry. Své účinkování v soutěži završil skvělým druhým místem na dvoustovce překážek, kde si opět výrazně zlepšil osobák na 28,26. Přestože David závodil v opavském dresu, zaslouží si naši obrovskou pochvalu, protože svými výkony reprezentuje i náš oddíl.

Podzimní třinecké víceboje

02.10.2011 19:35

První říjnový víkend s sebou přinesl tradiční třinecké víceboje, kterými obvykle ukončujeme sezónu na dráze. Letos se poslední závod z pohledu našeho oddílu vydařil nadmíru, neboť v krásném, téměř letním počasí naši atleti a atletky posouvali hranice většiny svých osobních rekordů. Umístění závodníků nebylo vzhledem k nízkému počtu přihlášených podstatné, přesto nemohu nezmínit vítězství Anežky Hanouskové v pětiboji mladších žaček a Davida Hájka v devítiboji starších žáků. Nicméně za předvedené výkony i přístup bych tímto chtěl pochválit všechny naše zúčastněné atlety a atletky. Jejich výkony a umístění naleznete zde.

IV. kolo KPD mladších žáků

23.09.2011 09:38

IV. a tedy poslední kolo KPD mladších žáků ve Vítkovicích mělo finálně rozhodnout souboj o dvě postupová místa. Postupovými ambicemi se netajil ani náš oddíl, nakonec jsme však v tomto kole obsadili třetí příčku a o stejnou pozici se podělíme s Porubou i v celkovém pořadí. Mezi jednotlivci si opět vedl nejlépe Kuba Valášek, který tentokrát dokonce maximalizoval bodový zisk a vítězstvím na 300 m, v kouli i v dálce (skvělý osobák 486 cm) urval pro svůj tým plných 33 bodů. Dařilo se i Honzovi Váchovi, který vybojoval bodů 20, Filip Bartoš pak přidal dalších 12. Svou troškou do mlýna ovšem přispěli všichni kluci, dokonce i nováčci, pro které byl tento závod žákovskou premiérou. Celkové třetí místo je vzhledem k velikosti naší soupisky (celkem se v jednotlivých kolech představilo pouze 13 borců) určitě velmi příjemné a chlapci tak zaslouží velkou pochvalu za reprezentaci oddílu i předvedené výkony. Kompletní výsledky ze závodu naleznete zde, vaše bodování a výkony ze všech čtyř kol KPD včetně celkového pořadí jednotlivců stahujte  zde  (jednotlivá kola vybírejte v levém dolním rohu v záložkách).

Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva

18.09.2011 17:23

Dnešní Mistrovství Moravy a Slezska proběhla v Hranicích za krásného a doslova letního počasí i s účastí našich atletů Kuby Valáška, Honzy Váchy, Davida Lorenčiče a Anežky Hanouskové. Nejlépe si vedl Kuba, který nejprve novým osobákem 11,40 v kouli obsadil 4. příčku, načež dalším osobním maximem 42,28 urval stříbro na třístovce. Náš medailista měl startovat i na trati 150 m, vzhledem k bolavému lýtkovému svalu však nenastoupil. Nový osobáček předvedla i Anežka, která se výkonem 424 cm v dálce procpala do finále a vybojovala tak hezké osmé místo. Osmý skončil i David, jenž toto umístění získal za čas 48,19 na třístovce. Do finále B se podíval i Honza, a to na šedesátimetrové trati. Ten zde ovšem rozběhový čas 8,70 nezopakoval a finálovým časem 8,91 obsadil celkové 10. místo. Výsledky soutěže chlapců naleznete zde, výsledky děvčat zde.