Podařilo se nám opět zajistit podmínky pro jarní soustředění, stejně jako vloni vyrazíme do Kunčic pod Ondřejníkem, kde jsme byli nadmíru spokojeni. A stejně jako vloni budeme bydlet v RS ČD s plnou penzí, při dobrém počasí vyrazíme do Čeladné na tartan, navštívíme rožnovský bazén a připomeneme si krásy okolí.

Cena: v rozmezí 1700 Kč - 2000 Kč, v závislosti na počtu přihlášených.

Zálohu v hodnotě 500 Kč je nutné zaplatit spolu se závaznou přihláškou na soustředění, a to do čtvrtka 22.3.

MČR žactva v hale

04.03.2012 21:05

Před chvílí jsme dorazili z Jablonce nad Nisou, kde se naši atleti utkali s absolutní českou žákovskou špičkou v rámci Mistrovství republiky žactva v hale. Náš oddíl reprezentovali Domča Váchová, Karel Bajer a Kuba Valášek. Všichni tři se klasického MČR žactva zúčastnili poprvé, doposud sbírali "republikové" zkušenosti pouze na mistrovstvích vícebojařů.

Jako první se v závodě představil Karel, a sice v tyčkařském sektoru. Dokázal zúročit kvalitní tyčkařskou přípravu a s velmi sympatickým technickým projevem si vylepšil osobák o 24 cm na pěkných 290 cm. Tento výkon Karlovi zajistil 12. místo a určitě je rozhodně důvodem ke spokojenosti.

Kuba prvně nastoupil k šedesátce překážek. V rozběhu si sice zaběhl solidní osobák 9,32, na postup však tento výkon nestačil. Výsledná 17. příčka však našeho atleta alespoň posouvá o pár míst vzhůru v letošních tabulkách a je příslibem pro příští rok, kdy bude Kuba stále starším žákem. O několik hodin později se představil i na 800 m, kde svým pro letošek nejlepším a vlastně jediným časem 2:25,22 sice zůstal lehce za očekáváním (plán byl čas kolem 2:20...), výsledné 11. místo je však uspokojivé.

O den později závodila Dominika, a to ve skoku vysokém. Domča, která má skočeno 156 cm, se před několika dny vrátila z téměř měsíční dovolené v USA, kde vůbec netrénovala a v samotném závodě zdolala pouze základní výšku 140 cm a obsadila tak předposlední 14. příčku. Výkon i umístění v jejím případě samozřejmě musíme nazvat zklamáním.

Závěrem snad stačí jen dodat, že v Jablonci bylo pěkně, bydleli jsme (spolu s krajskou výpravou) na zámečku po Ferninandu Porschem (viz fotogalerie) a že celkové výsledky naleznete zde.

Přebor MS kraje mladšího žactva

27.02.2012 11:03

Tak jako se v sobotu utkalo starší žactvo v rámci celé Moravy, tak se v neděli utkali jejich mladší kolegové v rámci kraje v regionálním přeboru. Naše výprava byla až nadměrně plodná na medaile i osobní rekordy. Naprosto báječně se činil Honza Vácha, který vyhrál 60 m (8,36), 60 m překážek (PB 10,62), dálku (458 cm) a ve výšce byl třetí (130 cm). Navíc se spolu s Filipem Lukšou, Michalem Hladíkem a Vojtou Walou podílel na vítězství štafety 4x200.m. Filip pak přidal i vítězství na kilometru (3:43,38), medailově se prosadil i Vojta stříbrem na 60 m (PB 8,73). Naši závodníci a závodnice předvedli i spousty dalších hezkých výkonů a finálových umístění, za což jim patří velká pochvala. Kompletní výsledky naleznete zde.

MMaS žactva v hale- II. část

26.02.2012 11:14

Poslední únorový víkend bývá tradičně nabitý atletickými závody. Zatímco se pozornost většiny fandů obrátila na Mistrovství republiky dospělých, nejlepší starší žáci a žákyně z celé Moravy a Slezska se sjeli do ostravského tunelu, aby dokončili svá klání o mistrovské tituly, které již bylo započato v Bratislavě. Náš oddíl zde reprezentovali Saša Salamonová, Karel Bajer a Kuba Valášek. Saša i Karel si shodně vylepšili své osobáčky na 60 m a 60 m překážek, do finále se však nepodívali. Naopak Kuba, který se po lehčí nemoci (rýmečka) nesetkal s optimální formou, si žádný osobák tentokrát nevytvořil, přesto se na překážkách probojoval alespoň do finále B a časem 9,52 obsadil celkové 6. místo. Celkové výsledky naleznete zde.

X-boj 2012

24.02.2012 11:17

Ve čtvrtek 23.2. jsme stejně jako v loňské halové sezóně uspořádali v naší tělocvičně X-boj - tedy halový čtyřboj žáků 4. a 5. tříd havířovských základních škol. Letos se soutěže zúčastnilo 10 škol, což znamenalo neuvěřitelných 160 závodníků a závodnic. Mezi jednotlivci jsme na stupních vítězů viděli i tři žáky naší školy - v kategorii H4 (žáci 4. tříd) zvítězil Viki Pálka, třetí byl Kevin Týml, v D5 (žákyně 5. tříd) zvítězila Klaudie Pavlíková. Dařilo se i našim družstvům, neboť oba osmičlenné týmy dokázaly ve svých ročnících zvítězit. Tímto chválíme všechny závodníky i závodnice za vzornou reprezentaci školy a oddílu. Kompletní výsledky stahujte zde.