Novinky

Mezinárodní dětské atletické hry - Varšava

21.06.2011 17:38

Během uplynulého víkendu se 2 naši atleti zúčastnili VI. ročníku Mezinárodních atletických her, které se pravidelně konají v polské Varšavě. David Lorenčič a Filip Lukša zde doplnili kádr vítkovických atletů, kteří v závodě vystupovali jako reprezentace ČR, přičemž se utkali se zástupci sedmi jiných zemí. Filip se představil na 1000 m, vinou nevolnosti a zdravotních potíží však s dosaženým časem 3:37,96 s obsadil "jen" poslední sedmou příčku. Za to David na šedesátce předvedl parádní zlepšení osobáku na 8,41 s, díky čemuž obsadil hezké čtvrté místo. Družstvo jako takové obsadilo v soutěží poslední osmou příčku, avšak děti si závody i město řádně užily a dojmy z výprava jsou tak veskrze pozitivní. Kompletní výsledky naleznete zde

Evropské atletické hry

14.06.2011 13:11

12. - 14. září se v Brně uskuteční další ročník tradičních Evropských atletických her, kde se utkají mladí atleti z mnoha zemí Evropy. Závodí ročníky 1996 - 2000 ve vybraných disciplínách. Účast našich atletů v tomto klání je dobrovolná, případní zájemci pak musejí počítat se startovným v hodnotě 1000 Kč (v ceně je ubytování, strava, start v závodech) a oznámit svůj zájem vedení oddílu do 14-ti dnů. Podrobné informace o závodech naleznete zde.

Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva

12.06.2011 19:35

V neděli 12.6. se naši nejlepší starší žáci a žákyně zúčastnili Mistrovství Moravy a Slezska, které se konalo v Olomouci. Nejvýraznější stopu zde z našich závodníků zanechal David Hájek, který vyhrál stovku překážek časem 14,75 a na dvojnásobné trati urval stříbro v novém osobáku 29,01. Osobními rekordy se mohou pochlubit i naši další atleti, kteří si zároveň svorně připsali vždy alespoň jedno finálové umístění. Kompletní výsledky k nalezení zde.

Kinderiáda 2011 - Finále

09.06.2011 16:55

Neuběhly ani dva týdny a na pražské Slavii se opět uskutečnila celorepubliková soutěž, jíž jsme se zúčastnili. Tentokrát závodili naši nejmenší (2. - 5. třída), a to jakožto reprezentanti školy ve finále Kinderiády. Družstvo ZŠ M. Kudeříkové  ve složení Kulifayová, Vrána, Salamonová, Pálka, Pavlíková, Schnaubelt, Rašková, Hanousková, Vácha a Lorenčič překonalo všechna očekávání a i přes nepodařenou štafetu (ve skvěle rozběhnutém závodě našincům upadl kolík) dokázalo urvat skvělé třetí místo. Toto umístění zároveň vyneslo škole příjemný bonus 50000 Kč využitelný na nákup sportovního vybavení. Mezi jednotlivci se z našich nejvíce prosadili Anežka Hanousková, která vyhrála dálku (414 cm), Honza Vácha - vítěz šedesátky (8,65) a Sváťa Salomonová, jež obsadila druhé místo v hodu medicimbálem (8,49). Kompletní výsledky závodu naleznete zde.

Zlatá tretra 2011

31.05.2011 22:49

Největší atletická událost roku na české půdě, tedy jubijní 50. ročník Zlaté tretry je za námi. Pro náš oddíl byla o to zajímavější, že se zde v odpoledním předprogramu zúčastnily soutěže juniorek ve skoku vysokém i dvě naše závodnice - Klára Fonioková a Domča Váchová. Děvčata ve vydatném parnu předvedla hezké výkony, Domča skočila 147 cm, Klárča dokonce o 5 cm více, tedy 152 cm. Pozitivní pak bylo především to, že se holky nezalekly starších a silnějších soupeřek, atmosféry velkého mítinku ani těžšího zvyšování a svůj zatím největší závod si vydatně užily. Výsledky soutěže výškařek naleznete zde