Novinky

Čokoládová tretra 2011

30.05.2011 11:06

Přelom května a června je pro atletickou veřejnost v regionu již tradičně význačný především konáním Zlaté tretry. K tomuto špičkovému světovému mítinku se vždy váže řada doprovodných akcí, z nichž nejzajímavajší bývá dětská Čokoládová tretra. Náš oddíl se tohoto závodu účastní s železnou pravidelností, jinak tomu nemohlo být ani letos. Nejlepšími výsledky se mohou pochlubit Viki Pálka, který zvítězil v běhu na 150 m (čas 24,2 sec), Sváťa Salamonová, jež skončila 2. na stejné trati mezi dívkami (čas 24,9 sec), třetí pak příčku urval Filip Lukša na šestistovce (čas 1:50,6). Kompletní výsledky všech kategorií ke stažení zde.

MČR ve vícebojích

29.05.2011 22:15

Na víkendové Mistrovství Republiky konané na pražské Slavii jsme odjížděli s medailovými ambicemi, oba naši závodnící Kuba Valášek i David Hájek figurovali v celostátních tabulkách na předních příčkách.

Jako první se v závodě představil David, který v pátek nastoupil k úvodním čtyřem disciplínám devítiboje. Po slušných překážkách (14,89), osobáku v disku (32,67) a vyrovnaném osobáku v tyči (290) držel David 6. příčku v těsném kontaktu s medailovými pozicemi, tu však ztratil po nepříliš podařeném výkonu v hodu oštěpem (35,51). Do druhého dne tak vstupoval jako devátý v pořadí. První tři disciplíny se mu příliš nepovedly a k výšce tak nastupoval již bez medailových ambicí, avšak alespoň s cílem urvat co nejlepší umístění. Slušnou výškou (169) a osobákem na 1000 m (3:02,63) pak nakonec obsadil 7. místo, čímž si o jeden stupínek vylepšil své umístění z haly a vytvořil též nový osobní rekord v devítiboji 4664 bodů.

Kuba závodil v neděli, jeho pětiboj je zálěžitostí pouze jednoho dne. Začal soutěž osobákem na překážkách (10,21) a zvládl  i svůj neoblíbený hod míčkem (42,53), víceboj tedy vypadal nadějně, následně však pokazil 60 m (8,85) i dálku (425) a rázem bylo po medailových ambicích. Kuba je však bojovník a na závěrečné osmistovce si alespoň vylepšil své maximum výkonem 2:27,46. Nového maxima dosáhl i součtem bodů za celý pětiboj, když nasbíral 1852 bodů a obsadil tak konečné desáté místo.

Kompletní výsledky zde.

II. kolo KPD staršího žactva

29.05.2011 20:39

Ve čtvrtek 26.5. proběhlo v Třinci II. kolo KPD staršího žactva. Oproti prvním kolům jsme solidně posílili co do počtu závodníků a na výsledcích to bylo výrazně poznat, neboť obě naše družstva obsadila pěkné třetí místo. Za předvedené výkony a snahu je třeba pochválit všechny naše atlety a atletky, nejvíce se však činily mezí dívkami Iveta Kiszková, Domča Váchová a Bára Horáková, mezi chlapci pak David Opravil, Vojta Michejda a Dušan Orlík. Nejhodnotnější výsledek pak předvedla Klára Fonioková, která si skvělým výkonem 154 ve výšce výrazně vylepšila osobák. Bodování našich atletů je ke stažení zde, kompletní výsledky naleznete na stránkách ČAS.

Krajské finále Poháru rozhlasu

24.05.2011 17:45

V úterý 24.5. se v Opavě na nově zrekonstruovaném Tyršově stadionu konalo krajské finále Poháru rozhlasu, do nějž postoupila i naše starší děvčata. Přestože jsme přivezli pouze 8 závodnic z 12ti možných, naší hlavní ambicí byl postup do celorepublikového finále v Domažlicích (postupují vítězové krajů + 2 družstva s největším bodovým ziskem). Děvčata vidina postupu semkla a do poslední disciplíny se praly ze všech sil, všechny předvedly velmi pěkné výkony, přesto ve velmi silné konkurenci nakonec obsadily "jen" páté místo. Za bojovnost a úspěšný boj s téměř tropickým vedrem však zaslouží velkou pochvalu. Výsledky a bodování našich závodnic ke stažení zde, kompletní výsledky zde.

Okresní kolo atletického čtyřboje

24.05.2011 17:27

Okresní kolo atletického čtyřboje konané v pátek 20.5. na našem hřišti přineslo školním družstvům tři medailová umístění, přesto žádný postup do krajského finále. Starší žáci i žákyně obsadili shodně druhé místo, postupovali však jen vítězové těchto kategorií, mladší žáci pak skončili třetí, mladší děvčata páté. David Hájek se opět projevil jako silný vícebojař a mezi staršími žáky dokázal s náskokem zvítězit v indiviuálním závodě. Kompletní výsledky ke stažení zde.