Novinky

III. kolo družstev staršího žactva - FM

20.06.2012 09:34

Naposledy se před prázdninami sešlo starší žactvo k závodu družstev - III. kolu KPD. V prosluněném Frýdku - Místku se kluci umístili dosud nejlépe z celé sezóny na 4. místě, dívky skončily 5. Bodově se nejvíce dařilo Kubovi Valáškovi a Dominice Váchové (27 a 26 bodů), druzí mezi našimi závodníky skončili Radim Dvorský a Gabča Svrčinová (18,5 a 6 bodů), třetí pak Karel Bajer a Aneta Chalupová (12 a 3 body). Bodování našich atletů stahujte zde, kompletní výsledky naleznete zde.

Mistrovství Moravy a Slezska ve vícebojích

10.06.2012 19:34

Na druhý červnový víkend připadly naše oblíbené víceboje v Třinci. Primárně se závodilo v rámci MMaS, nemoravským závodníkům však bylo umožněno soutěžit v nemistrovském vícebojařském mítinku, tudíž se i v každé kategorii vyhlašovalo nadvakrát. Právě při vyhlašování nechyběli naši závodníci. Prvně vystoupala na stupeň vítězů Bára Horáková, která je sice vyložená sprinterka a slabě obsazený závod absolvovala spíše jako trénink a pro zábavu, nicméně se může pyšnit titulem Vicemistryně Moravy a Slezska:) Za mladší žáky se na bednu postavili Honza Vácha a David Lorenčič. Honza se skvělým výkonem 2078 postaral o vítězství a průběžné 5. místo v českých tabulkách. Jeho parťák David skončil za 1838 bodů třetí. O rok starší Kuba Valášek bral po těsném souboji bronz mezi staršími žáky za  4258 bodů. Jako poslední z našich přebíral medaili David Hájek, a to rovnou zlatou. David zvítězil mezi dorostenci s obrovským náskokem díky osobním rekordům ve všech deseti disciplínách a výkon 5865 bodů jej katapultoval na první příčku v ČR. Přestože někteří elitní vícebojaři ještě nestartovali, jsou jeho vyhlídky - stejně jako Honzovy, Kubovy a Davidovy - směrem k Mistrovství republiky velmi dobré. I naši ostatní závodníci a závodnice předvedli velmi pěkné výkony, kvantum osobáků a bezpochyby si příjemný vícebojařský víkend užili. Kompletní výsledky stahujte zde.

II. kolo družstev mladšího žactva - Opava

07.06.2012 20:39

Na II. kole družstev mladšího žactva se opět výrazně zadařilo chlapcům, kteří stejně jako posledně skončili druzí za vítěznou Opavou. Dívky oslabené o sestry Hanouskovy sice zopakovaly minulé páté místo, bodový úpadek však byl značný. V rámci porovnání našich závodníků se mezi kluky oproti minulu změnilo pořadí, neboť se Honza Vácha (32 bodů) tentokrát dostal před Davida Lorenčiče (27). Třetí místo uhájil Nikolas Záhorský (22). Mezi děvčaty nejvíce bodů získala Jana Čepová (14), dále pak Barča Křístková (2) a Lea Šteffková (1,25). Bodování našich závodníků stahujte zde, kompletní výsledky naleznete zde

II. kolo I. ligy mužů a žen

03.06.2012 08:26

Naše dorostenka Bára Horáková včera v Třinci završila svou letošní závodní pouť napříč věkovými kategoriemi. Třinecký oddíl, v němž hostuje v družstvu juniorek, si ji vyžádal i pro družstvo žen. Na II. kole I. ligy můžů a žen startovala Bára na stovce, dvoustovce a ve stovkové štafetě. Obě individuální disciplíny zvládla v osobáku - 13,23 a 27,20 - na body však tyto výkony ( narozdíl od I. kola) nestačily. Na konci závodu pak Bára rozbíhala štafetu, která skončila 6., svých prvních "dospěláckých" bodů se tedy přece jen dočkala. Kompletní výsledky naleznete zde.

Krajské finále atletického čtyřboje

01.06.2012 07:30

Krajské finále čtyřboje, do kterého postoupila naše děvčata, se konalo 31.5. v Opavě. Pětičlenné družstvo ve složení D. Váchová, S. Salamonová, A. Koroĺová, M. Hrůzková a M. Lisová obsadilo stejně jako na Poháru rozhlasu čtvrté místo. Nejvíce bodů pro tým vybojovala Domča (1949), která mezi jednotlivci skončila osmá. Zároveň vyhrála vrh koulí (9,59), přičemž se k ní přidala i vítězka hodu míčkem Aňa (53,41). Kompletní výsledky stahujte zde.