Novinky

Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva na dráze

23.09.2012 19:15

Letošní MMaS mladšího žactva ve Znojmě bylo z našeho pohledu nejvydařenější za poslední roky. Náš pětičlenný, čistě chlapecký tým, přivezl pět medailí. Honza Vácha byl z tohoto pohledu nejúspěšnější - zvítězil na stopadesátce (19,56), získal bronz z šedesátky (8,13), dělenou čtvrtou příčku na 60 m př. a pátou v dálce (475 cm). David Lorenčič si připsal prvenství na překážkách (9,70), čtvrté místo z hladkého sprintu (8,18) a mohl přidat i placku z dálky, nebýt již tradičních tří přešlapů. Dalším medailistou byl i Filip Lukša, a to na 800 metrech, kde časem 2:32,18 vybojoval stříbro, k němuž přidal i čtvrté místo z překážek (10,37). Vojta Wala v individuálních disciplínách obsadil sice 6. a 12. místo z dálky a překážek (467 a 8,50), medaile se však nakonec dočkal, když s Honzou, Davidem a Filipem suverénně ovládli závod štafet na 4x60 metrů ve skvělém čase 31,81. Pátý člen výpravy Nikolas Záhorský se tentokrát v koulařském sektoru musel poprvé v sezóně obejít bez stupňů vítězů, když skončil čtvrtý (11,05). Celkově jsme s výsledky naprosto spokojeni, škoda jen neoblíbených čtvrtých míst, Davidových přešlapů a neúčasti Anežky Hanouskové (bohužel je stále zraněná). Výsledky naleznete zde, fotky klasicky na našem Facebooku a nově i v galerii na Rajčeti.

IV. kolo OPD staršího žactva.

19.09.2012 21:40

Poslední 4. kolo Oblastního poháru družstev staršího žactva hostil Třinec. Naše malá výprava se jej zúčastnila s cílem příjemně si zazávodit v končící sezóně, postupové ambice jsme již dávno ztratili. Dívky dorazily pouze dvě: Saša Salamonová a Andrea Nákelná. Saša získala 9 bodů, především díky hezkému osobáku na 800 m (2:38,74), Andrea se dočkala svých prvních dvou bodů v soutěži družstev díky výkonu 6,90 m. Chlapecké družstvo čítalo 10 atletů, z nichž si jako tradičně vedl nejlépe Kuba Valášek. Ten sice své tažení započal pádem na stovce překážek z prvního místa a nedoběhnutím, poté však přišly osobáky v dálce (582 cm) a na 200 m př. (28,63) a tedy i dvě vítězství za celkových 22 bodů. O druhé místo v našem bodování se podělili Karel Bajer a Lukáš Vojtek se shodným ziskem 13 bodů. Především Lukášovy výkony a hezké vrhačské osobáky jsou příslibem pro příští rok. Vrhy přinesly bodový zisk i Radimu Ščukovi (12 bodů), který obsadil pomyslné třetí místo. Bodování našich atletů naleznete zde, celkové výsledky zde.

Mezikrajové utkání mladšího žactva

16.09.2012 10:19

Včera, tedy v sobotu 15. 9., se čtyři naši atleti zúčastnili Mezikrajového utkání mladšího žactva. Nikolas Záhorský, Honza Vácha, David Lorenčič a Filip Lukša byli nominováni do reprezentace Moravskoslezského kraje, aby se se svými krajskými kolegy utkali proti ostatním moravským regionům. Všichni čtyři chlapci si vedli výborně, Nikolas bral v osobním rekordu 11,36 bronz v kouli, stejnou medaili vybojoval Filip na "klilometru" taktéž v osobáku za 3:16,17, k čemuž přidal ještě páté místo z 60 m př. (10,40). Honza získal bronz rovnou dvakrát - na šedesátce (osobní rekord 8,11) a třístovce (43,21). David i přes lehké zranění obsadil druhou příčku v dálce (488 cm) a šestou na třístovce (48,37). V závěru závodu se ještě Honza s Davidem podíleli na jasném vítězství krajské a poněkud bizarní štafety na 8x100 metrů. Mladší chlapci nakonec skončili druzí, děvčata třetí, celé družstvo pak obsadilo druhé místo, jen 5,5 bodů za vítězi z ¨JM kraje. Na povedených závodech nás může mrzet jen neúčast zraněné Anežky Hanouskové, která by svým bodovým ziskem přelila vítězství v soutěži družstev na stranu našeho regionu. Výsledky naleznete zde, fotky na Facebooku.

Evropské atletické Hry mládeže 2012

14.09.2012 10:33

Ve středu skončivší 7. ročník EKAG byl pro náš oddíl jedním z nejlepších, kterých jsme se zúčastnili. Naše devítičlenná výprava po dlouhém čekání konečně přivezla z Her medaile, a to zásluhou Kuby Valáška a Honzy Veličky. Kuba suveréně vybojoval zlato na stovce překážek mezi ročníky 98, přičemž rozběhovým časem 14,43 překonal rekord Her, který však ještě vylepšil ve finále na 14,35. Honza Velička prodal své vytrvalecké nadání a v nejrychlejším běhu na 600 metrů ročníku 01 urval za čas 1:51,63 skvělý bronz. Velmi potěšující jsou i tři finálová umístění Honzy Váchy, především pak 6. příčka ze "stopadesátky", kde výrazně překonal vlastní oddílový rekord na 19,32. Druhé šesté místo bral Honza v dálce za 476 cm,to doplnil osmou příčkou na 60 m za 8,22. Hezké výkony a osobáky předvedli i další členové naší výpravy: Filip Lukša, Anežka Hanousková, Barča Křístková, Verča Zotyková, Adam Krupa a David Lorenčič. Stejně jako každý rok se ukázalo, že Brněnské Hry patří při skvělé organizaci, mezinárodní konkurenci a neopakovatelné atmosféře k nejhezčím závodům vůbec. Výsledky naleznete zde, fotky a videa na Facebooku.

Nabité září - tréninky a závody

02.09.2012 09:22

Začíná nám nový školní rok a s ním i přechod do plného tréninkového procesu a několik závodů. Pro žactvo a se oproti loňsku nic nemění, trénujeme od pondělí do čtvrtka v čase 15:30 - 16:50. Zato přípravce byly k původní pondělní a středeční jednotce (14:00 - 15:20) přidány tréninky v pondělí a ve čtvrtek od 15:30 do 16:50, děti si tak nyní mohou vybrat vyhovující den a čas. Žactvo a dorost začíná plně trénovat již v pondělí 3.9., přípravka o týden později.

Dále je potřeba upozornit na nabitý program v druhém zářijovém týdnu, kdy se přihlášení závodníci zúčastní nejdříve Evropských atletických her (10. - 12.9.), ve čtvrtek 13. kompletní mladší žactvo dokončí v Třinci základní část soutěže družstev a v sobotu 15. pak budou vybraní mladší žáci reprezentovat MS kraj na mezikrajovém utkání v Olomouci. Kompletní zářijový program naleznete v termínovce.