Novinky

II. družstev staršího žactva

30.05.2012 21:23

Na dnešní II. kolo staršího žactva se nás bohužel sešlo ještě méně než minule - kluků bylo sedm, holek jen pět. Přes tuto tragickou účast naši závodníci a závodnice zabojovali a dokázali navýšit bodový zisk oproti předchozímu kolu. Umístění však zůstalo stejné jako minule - děvčata 5., kluci 6. Mezi dívkami získaly nejvíce bodů Domča Váchová (24), Saša Salamonová (14) a Anet Chalupová (7,66). Mezi chlapci pak stejného zisku dosáhli Karel Bajer a Lukáš MIliček (oba 14), o bod méně pak sebral Kuba Valášek. Bodování našich stahujte zde, kompletní výsledky naleznete zde.

Okresní kolo čtyřboje

27.05.2012 14:36

Náročnou sérii několika závodů v řadě ukončilo ve čtvrtek Okresní kolo atletického čtyřboje. O postup do krajského finále zde bojovala pouze družstva starších děvčat a chlapců, neboť jejich mladší kolegové krajské klání nemají. Starším žákyním se díky vítězství postupový úkol povedl, narozdíl od kluků, které skolila četná zranění a kteří tak skončili až šestí. Vyhráli i mladší žáci, mladší dívky obsadily třetí místo. Kompletní výsledky stahujte zde.

Čokoládová tretra - Ostrava

27.05.2012 14:07

Jako každý rok proběhla den před Zlatou tretrou i tretra čokoládová. Tento závod je u našich atletů velmi oblíbený - i proto, že účast garantuje vstupné na ZT - a proto byla naše výprava poměrně hojně obsazená. Jak je již zřejmé z fotky, dosáhli jsme i medailového umístění, a to v podání Honzy Váchy a Filipa Lukšy. Kluci závodili v rámci své kategorie na trati 600 m, kde Honza obsadil stříbrnou příčku za 1:43,80 a Filip bral bronz za 1:45,64. Kompletní výsledky stahujte zde.

Krajské finále Poháru Rozhlasu

22.05.2012 23:13

Dnes, tedy v úterý 22.5. se naše škola zúčastnila Krajského finále Poháru Rozhlasu v Opavě. Jedná se o regionální vyústění tradičního klání základních škol, které má především v našem kraji vždy výborné obsazení. Kromě mladších dívek, které těsně nepostoupily, jsme měli obsazené všechny tři zbylé kategorie. Největšího úspěchu dosáhli mladší žáci, kteří obsadili skvělé třetí místo. Vybojovaný pohár, který kluci získali, však nese lehce hořkou pachuť, neboť jim o jediný bod uteklo druhé místo, o 37 bodů pak vítězství, které by družstvu zajistilo postup do velkého republikového finále. Starší holky se jako jediné krajského klání zúčastnily vloni a obhajovaly šesté místo. To se jim podařilo dokonce vylepšit na neoblíbenou čtvrtou příčku, i když za třetím Třincem již zaostaly poměrně výrazně. Starší žáci postoupili na kraj až dodatečně na body z druhého místa v okrese, tentokrát však svého dřívějšího pokořitele z Karviné překonali a spolu  s ním i další dvě družstva z regionu. Obsadili tak celkové šesté místo.

Tentokrát si výjimečně dovolíme nevyzdvihovat výkony jednotlivců, ty si každý může dohledat v celkových výsledcích zde. Obrovskou pochvalu si totiž zaslouží úplně všichni naši závodníci a závodnice, za výrazné vylepšení bodových zisků oproti okresnímu kolu, za skvělý přístup k dnešnímu závodu, za samotné předvedené výkony a pěkné osobáky a především pak za týmovou soudržnost a zdravou touhu po úspěchu.

Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva

20.05.2012 16:49

Naši dorostenci již mají Mistrovství Moravy a Slezska za sebou, proto nyní přišla řada i na starší žactvo. A opět jsme se z MMaS vrátili spokojení. Karel Bajer si v tyči vyrovnal osobák 290 cm, čímž vybojoval skvělé stříbro. Stejnou medaili si vyběhl i Kuba Valášek na 200 m překážek. Čas 29,37 je jeho osobní maximum, neboť na této trati nastoupil prvně. Osobák si vylepšil i v dálce - 550 cm a 7. místo. Domča Váchová přidala do sbírky "placek" bronz z disku za 21,42, osobák 10,29 a 5. příčku v kouli a 8. pozici v dálce za 481 cm. Osobní rekord si zlepšila i Saša Salamonová na osmistovce - 2:44,97 a 13. místo. Kompletní výsledky naleznete zde.