Novinky

Vánoční tunel mladšího a staršího žactva

15.12.2012 15:57

Posledním letošním závodem našeho žactva byl Vánoční tunel v Ostravě, kdy mladší žactvo závodilo v pátek, starší pak v sobotu. V pátek se z naší sedmičlenné výpravy nejvíce dařilo Honzovi Váchovi, který nejenže v osobáku urval stříbro z krátkých překážek (10,06), ale především na hladké šedesátce stáhl svůj i oddílový rekord nejdřívě na skvělých 7,99 a posléze dokonce na ještě skvělejších 7,92 a zaslouženě zvítězil. Výborně se předvedla i Anežka Hanousková, která 2x zaběhla na hladké šedesátce osobák 8,47 a skončila zde druhá, což doplnila bronzem z dálky (458 cm). Pěkné výkony předvedli i naši ostatní závodníci a závodnice. Výsledky ml. žactva naleznete zde.

V sobotu se k reprezentaci našeho staršího žactva vydal jen Kuba Valášek. Začal rozběhem na překážkách (8,91), který ale nebyl technicky optimální. Poté v dálce ze čtyř nedošláplých pokusů zapsal nejvíce 573 cm, což byl také finální výkon, dále totiž Kuba nemohl v závodech pokračovat kvůli bolesti v kyčli. Výkon z dálky však stačil na pohodlné vítězství, proto lze říct, že výlet do Ostravy nebyl zcela zbytečný. především je však důležité, aby byl Jakub zdráv. Výsledky staršího žactva naleznete zde.

Mikulášský trojboj 2012

12.12.2012 18:00

Již několik let připravujeme závěrem roku pro naše přípravky Mikulášský trojboj, který letos připadl na 10.12. Závodilo se tradičně v běhu na 40 metrů, skoku dalekém a hodu plným míčem (1 kg). Zúčastilo se 33 malých závodníků a závodnic, které podporoval minimálně stejný počet nadšených rodinných přísluníků. Vítězi jednotlivých kategorií se stali: Adam Krupa, Ondra Staš, Ríša Marenčák, Natálka Matušková, Magda Augustová a Kristýnka Kotrlová. Galerii můžete shlédnout zde, kompletní výsledky naleznete zde.

Třinecká laťka

12.12.2012 17:50

Dva týdny po krnovské Vánoční laťce jsme se zúčastnili dalšího tradičního závodu sportovně zaměřených škol - Třinecké laťky. Narozdíl od krnovského trojboje se zde závodí pouze ve skoku vysokém, a to v osmičlenných družstev (po dvou v každé žákovské kategorii). Vzhledem k období nemocí jsme však složili pouze sedmičlennou skupinu a stejné číslo nám připadlo i při záverečném vyhlašování soutěže družstev - skončili jsme sedmí. Naši závodníci předvedli své průměrné výkony, až na dvě vyjímky - Nikolase Záhorského, který za osobák 150 cm obsadil 6. příčku v ml. žácích a Kubu Valáška, který osobním rekordem 173 cm vybojoval stříbro mezi staršími žáky. Kompletní výsledky stahujte zde.

Mezikrajové utkání staršího žactva v hale

06.12.2012 11:44

Po sobotním vyhlášení nejlepších atletů oddílu mi došlo, že jsem sice absolutního vítěze této ankety Kubu Valáška pomalu vynesl do nebes, kolegové předali ceny jeho rodičům, nicméně jsem zcela opoměl vysvětlit, proč Jakub vlastně není přítomen. Důvodem byla reprezentace MS kraje, jehož barvy hájil Kuba na Mezikrajovém utkání staršího žactva v pražské Stromovce. Náš atlet nastoupil na 60 m př a 300 m. Obě trati zvládl jako pátý nejlepší a v osobních rekordech. Čas 8,81 z překážek je sice ještě daleko za Kubovými možnostmi, avšak 39,28 z "třístovky" v hale je parádní výkon. V soutěži družstev MS kraj suverénně zvítězil a potvrdil svou dominantní pozici v republice. Výsledky naleznete zde.

Kiki Koyšová opět mezi vyhlášenými Sportovci města Havířov

06.12.2012 11:38

Naše bývalá atletka a žákyně (momentálně se připravuje na SG) v Ostravě byla letos opět vyhlášena mezi nejlepšími sportovci města Havířov. Ocenění v kategorii handicapovaných sportovců si vysloužila za četný počet titulů a medailí z MČR v kategorii zrakově postižených. Kristýnce děkujeme za reprezentaci a přejeme hodně zdaru na sportovním gymnáziu.