Novinky

Hornická "10"

10.11.2015 12:45

Zatímco jsme jakožto škola závodili v Krnově, někteří naši atleti a atletky se vydali do Frýdku - Místku na Hornickou desítku. K tradiční desetikilometrové trati se váže i řada předzávodů pro všechny věkové kategorie. Z našich závodníků si nejlépe vedl Honza Velička, který na trati dlouhé 836 metrů obsadil v soutěži ročníku 2001 bronzovou příčku. V čase 2:32 doběhl jen 4 vteřiny za vítězem z Polska a o 2 vteřiny za stříbrným závodníkem domácího oddílu.

Těsně pod stupni vítězů se na čvrté příčce umístila Leonka Vrlíková (r. 2009, 300 metrů), šesté místo vybojovali Česťa Slíva (r. 2009, 300 metrů) a Verča Zotyková (r. 2000, 836 metrů) a do desítky nejlepších nakoukli ještě Vendy Kudláčková s Míšou Fojtíkem na deváté pozici a Natálka Kulifayová na místě desátém.

Vánoční laťka 2015 (krnovský trojboj)

08.11.2015 10:20

Sotva začal podzim, už nás čekaly první halové závody. I letos jsme zavítali do Krnova na Vánoční laťku, což je tradiční atleticky trojboj sportovně zaměřených ZŠ. Jubilejní 40. ročník si však vyžádal brzký termín (o 3 týdny dříve než je obvyklé), takže jsme celé závody absolvovali z plné objemové přípravy, které bude i po závodu pokračovat.

Mezi družstvy si překvapivě nejlépe vedli starší hoši, kteří obsadili celkovou druhou příčku. K výbornému výsledku je dovedl především Jirka Šticha, který obsadil třetí místo v trojboji jednotlivců a totéž umístění ve výšce (osobák 161 cm). Velmi dobré výsledky též ale předvedli Jirkovi týmoví kolegové Martin Hetmer, Denis Bukvaj a Kevin Týml. Ostatní tři družstva, tedy mladší dívky, mladší hoši a starší dívky obsadily shodně 4. místo. Celý závod se na výtečnou povedl mezi mladšími žáky Vikimu Pálkovi, který obsadil nejen druhé místo v trojboji, ale též v dálce a na 50 m, ve výšce skončil třetí (osobák 148 cm). Medailová umístění si odvezla i Niki Kubicová mezi staršími žačkami, když nejprve brala bronz na padesátce a následně i na dálce. Bohužel, pokažená výška (jen 125 cm) ji v celkovém bodování trojboje odsunula na 4. příčku.

Vyhlášení nejlepších atletů a Mikulášský večírek

02.11.2015 11:39

Již počtvrté pro naše atlety, jejich rodiny a přátele připravujeme na závěr roku Vyhlášení nejlepších atletů za uplynulý rok a zároveň i Večírek pro přátele atletiky. Letos nám celá akce vychází na 5. prosince, takže ji pojmeme řádně po Mikulášsku, možná dorazí i čert :) Opět se od 17:30 setkáme v příjemném prostředí Restaurace u Jelena, kde na nás bude čekat výborná večeře, DJ s našlapaným playlistem těch největších hudebních pecek, tombola se zajímavými cenami a celkově si užijeme spoustu legrace, zábavy a tance. Cena zůstavá na tradičních 200 KČ za dospělou osobu, 100 za dítě a nejlepší atleti, kteří budou vyhlášeni, mají samozřejmě vstup zdarma. V případě zájmu o vstupné nás prosím kontaktujte nejlépe na e-mail tomaskopecky87@seznam.cz nebo tel. číslo 721600632, to vše nejpozději do 26.11. Budeme se těšit na hojnou účast a tradiční parádní zábavu.

Jirka Junek pátý na MČR žactva

05.10.2015 13:14

Vrcholem letní sezóny bylo pro náš oddíl Mistrovství ČR žactva. Letos se na tuto akci nominovali tři závodníci - Robin Ďurik a Patrik Borgul v tyči a Jirka Junek v oštěpu a disku. Robin těsně před závodem onemocněl a do soutěže tak bohužel nenaskočil. Patrik se srovnával s novou tvrdší tyčí, i přes kvalitní pokusu výrazně vyšší, než kolik bylo na stojanech, nedokázal Patrik ukočírovat své pohyby a v soutěži nezapsal úspěšný pokus. Jirka se těšil především do oštěpařského sektoru, kde figuroval před závodem na třetí příčce v dosavadních tabulkách, naše očekávání tedy bylo hodně vysoké. Z počátku se zdálo, že na medaili nebude potřeba ani 50 metrů, což bylo v Jirkových silách, nakonec se však soupeři rozházeli a těsně překonaná "padesátka" brala bronz. Jirka si mírně zlepšil osobák na 47,87, což není určitě špatný výkon, bohužel se jednalo o jediný podařený hod našeho atleta. Výsledné páté místo nás nakonec ani nepřekvapilo, protože stejně Jirka dopadl i na Olympiádě mládeže a na Evropských hrách, které mají obdobnou výkonnostní úroveň jako MČR.

Na druhý den se Jiří představil i mezi diskaři, kde by jeho osobní rekord (42 metrů) bohatě stačil na finále, "Jiřina" však evidentně vstal do dne levou nohou, protože to, co předváděl v odhodovém kruhu, bylo sice svým způsobem roztomilé, ale rozhodně to nestačilo na solidní umístění. V disku tedy náš borec obsadil 14. příčku za 34 metrů. Kompletní výsledky naleznete zde.

Naši odchovanci sbírali republikové medaile

05.10.2015 12:59

Konec září s sebou tradičně nese finálové soutěže družstev, včetně těch republikových. Našim žákovským družstvům se letos na finále MČR postoupit nepodařilo, vidět jsme ale byli skrze naše odchovance. Kuba Bystroň a Honza Vácha jsou stále našimi atlety, hostují však za dorostenecký manšaft Vítkovic. Jakub se bohužel hned při první disciplíně (skok daleký zranil) a svému týmu tak nemohl bodově přispět. Neskutečně si však vedl Honza Vácha, který obsadil druhé místo na stovce (11,14), v osobáku skončil třetí na dvojnásobné trati (22,70) a obrovsky pomohl stovkové štafetě ke stejnému umístění. Dařilo se všem vítkovickým chlapcům, už už to vypadalo na celkové vítězství, v závěru však přišla diskvalifikace čtvrtkařské štafety a hoši tak těsně podlehli domácí Olomouci. I přes velké zklamání závodníků je stříbrná medaile z MČR  velkým úspěchem a naši kluci ji časem velmi ocení.

Šťastný však může být náš bývalý svěřenec David Hájek, který je již kmenovým atletem Opavy, ale opět se s námi začíná připravovat. David byl členem opavského družstva na Poháru Mistrů evropských zemí, které se konalo v Turecku. Hned několik dní na to poměřili své síly i nejlepší juniorské týmy v ČR a David zde vydatně pomohl opavským k zisku titulu Mistra ČR. Náš odchovanec byl druhý ve výšce (195), třetí v tyči (420) a devátý na krátkých překážkách.

Všem třem chlapcům gratulujeme ke krásným medailím.