Naši odchovanci sbírali republikové medaile

05.10.2015 12:59

Konec září s sebou tradičně nese finálové soutěže družstev, včetně těch republikových. Našim žákovským družstvům se letos na finále MČR postoupit nepodařilo, vidět jsme ale byli skrze naše odchovance. Kuba Bystroň a Honza Vácha jsou stále našimi atlety, hostují však za dorostenecký manšaft Vítkovic. Jakub se bohužel hned při první disciplíně (skok daleký zranil) a svému týmu tak nemohl bodově přispět. Neskutečně si však vedl Honza Vácha, který obsadil druhé místo na stovce (11,14), v osobáku skončil třetí na dvojnásobné trati (22,70) a obrovsky pomohl stovkové štafetě ke stejnému umístění. Dařilo se všem vítkovickým chlapcům, už už to vypadalo na celkové vítězství, v závěru však přišla diskvalifikace čtvrtkařské štafety a hoši tak těsně podlehli domácí Olomouci. I přes velké zklamání závodníků je stříbrná medaile z MČR  velkým úspěchem a naši kluci ji časem velmi ocení.

Šťastný však může být náš bývalý svěřenec David Hájek, který je již kmenovým atletem Opavy, ale opět se s námi začíná připravovat. David byl členem opavského družstva na Poháru Mistrů evropských zemí, které se konalo v Turecku. Hned několik dní na to poměřili své síly i nejlepší juniorské týmy v ČR a David zde vydatně pomohl opavským k zisku titulu Mistra ČR. Náš odchovanec byl druhý ve výšce (195), třetí v tyči (420) a devátý na krátkých překážkách.

Všem třem chlapcům gratulujeme ke krásným medailím.