Novinky

MČR dorostu na dráze

23.06.2015 10:30

Zcela posledním závodem předprázdninové části letní sezóny bylo Mistrovství ČR dorostu a juniorů na dráze ve Vítkovicích. Absolutního vrcholu pro tyto věkové kategorie se zúčastnili i tři naši reprezentanti - Nela Karkoszková, Kuba Bystroň a Honza Vácha. Společnou ambicí všech tří dorostenců byly postupy do jednotlivých finále svých disciplín. Nela, závodícína své první "republice", předvedla v oštěpu skvělé rozhazovací pokusy kolem 37 - 38 metrů, v samotném závodě však přišla hromada technických chyb a výkon sotva přesahující hranici 32 metrů. Výsledné 14. místo je tedy zklamáním. Kuba začal na 110 m překážek, přičemž měly následovat dálka a trojskok - bohužel konec sezóny přišel již v rozběhu překážek, kdy se na plno projevil již dříve tahající stehenní sval. Zranění sice znemožnilo Jakubovi další pokračování v soutěži, ale koncem července bude plně schopen nastoupit do přípravy. Úspěšnost oddílu tak opět musel zachraňovat Honza a povedlo se mu to výborně - v sobotu postoupil do finále na hladké stovce, v neděli na dvoustovce. Stovku zaběhl ve svém druhém nejlepším výkonu 11,37 a obsadil skvělé sedmé místo, mezi mladšími ročníky 99 by se dokonce umístil třetí. Ještě lépe si však vedl v neděli, kdy 2x překonal poprvé v kariéře hranici 23 sekund (22,94 a 22,97) a skončil 6. Zde byl mezi 99 taktéž třetí. Honzovo vystoupení tedy hodnotíme vyloženě kladně. Kompletní výsledky naleznete zde.

Olympiáda dětí a mládeže 2015

23.06.2015 10:17

Po dvou letech přišel čas pro další letní olympiádu mládeže, která se letos přestěhovala do Plzeňského kraje. Za náš oddíl byli na tuto obří sportovní akci nominování dva atleti - Jirka Junek jako starší žák na oštěp a Viky Pálka jako žák mladší, reprezentující na dálce a hladké šedesátce. První se v soutěži představil Viky, který nedokázal v republikové konkurenci postoupit do finále ani ve skokanském sektoru, ani na dráze. Po něm však nastoupil Jirka, který měl v oštěpu velké ambice. Ty dokázal výkonem za 44 metrů přetavit v páté místo a tudíž velký bodový přísun pro MS kraj. Na medaili by Jiří potřeboval hodit za magickou padesátku, což si necháváme až na podzimní MČR. Oba chlapci závěrem her běželi i šedesátkovou štafetu za své kategorie a až tady to "cinklo" - Viky spolu s dlašími třemi mladšími žáky vybojoval stříbrnou medaili! Celkově si atleti MS kraje vedli parádně, získali 15 medailí a bodově byli za Prahou nejsilnější atletickou výpravou. Kompletní výsledky naleznete zde.

Tréninky o prázdninách

18.06.2015 11:37

Prázdniny jsou za dveřmi, proto přinášíme informace, jak bude probíhat trénování koncem června a během července a srpna:

Již příští týden dojde k plánované rekonstrukci prostor kolem tělocvičny, ta se nám tedy zavírá a bude uzavřená po celé léto. Srazy na trénink budou přímo na hřišti. Prosíme naše atlety, aby docházely oblečení rovnou ve sportovním. Při nepřízni počasí budeme muset vymyslet alternativní plán.

Poslední červnový trénink žactva proběhne ve čtrvtek 25. června, poté se uvidíme až 20. července. Tréninky budou od tohoto data probíha vždy v pondělí a středu od 10:00 a ve čtvrtek od 15:30.

Soutěž Atletických přípravek

16.06.2015 06:09

I letos se děti z naší Atletické přípravky zapojily do soutěže pořádané ČAS - Atletika pro děti. Letošní ročník byl pod patronací vícebojaře Jiřího Sýkory, kterého velmi potěšila vysoká účast - 3350 dětí z 60 oddílů. Součástí trojboje byl skok z místa, hod a běh. Naše - vaše děti si ve velké konkurenci vedly velmi dobře: viz výsledky.

Krajské finále OVOV

16.06.2015 05:52

Aby byl náš popis závodů z minulého týdne kompletní, nesmíme určitě zapomenout na velkou akci, kterou jsme sami pořádali, tedy Krajské finále Odznaku všestrannosti Olympijských vítězů. Na našem hřišti jsme přivítali celkem 13 družstev z celého regionu a více než 200 závodníků. Krásné letní počasí, hladký průběh akce ze strany organizace a výborná závodní atmosféra přinesly hromadu výborných výkonů. V dobrém světle se předvedli i žáci naší školy, kteří i přes šetření některých opor na RF 4boje, dokázali vybojovat hezké 5. místo v soutěži družstev. Ještě lépe si vedli někteří jednotlivci - Patrik Janík zvítězil mezi chlapci r. 2000, Terka Škarpová a Viky Pálka skončili ve svých kategoriích na druhé příčce. Patrik a Viky by pravděpodobně měli postoupit i na republikové finále. Výsledky naleznete zde.