Novinky

Naši dorostenci na III. kole soutěže družstev

14.09.2015 11:10

V sobotu 12.9. pořádal AK Olomouc III. kolo soutěže družstev dorostu a juniorů. Zde se představilo několik našich atletů, kteří hostují za dorostenecké oddíly Slavie Havířov a SSK Vítkovic. Z pohledu bodových zisků si nejlépe vedli Honza Vácha (hostuje za Víktovice) a Nela Karkoszková (Slavia), kteří shodně posbírali 19 bodů. Honzův bodový zisk by byl větší, kdyby se započítával zisk štafety, která se přihlásila jako jediná. Těšit jej však může vítězství a parádní osobák na 100 metrů - 11,20. Bodovali i Kuba Bystroň (SSK), Anežka Hanousková a Niki Grögerová (obě Slavia). Nikča závodila po půl roce, její návrat po zranbění a nemoci nebyl vůbec špatný (3. místo ve výšce za 153 cm).

Pro Honzu, Kubu a Anežku byl tento závod též první pod vedením nových trenérů, neboť Honza se přestěhoval za atletikou a studii do Uherského Hradiště k trenéru Vlčkovi, Kuba s Anežkou odešli na sportovní gymnázium do Ostravy, kde se nově připravují pod vedením trenérů Dudy (Kuba) a Kotaly (Anežka). Do konce roku budou však ještě hájit barvy našeho oddílu. Honzovi, Kubovi i Anežce velmi děkujeme za vzornou reprezentaci a výborné výsledky, které předváděli v dresu TJ Start Havířov a přejeme jim jen to nejlepší v dalším atletickém, studijním i osobním životě. "Budete navždy nedílnou součástí TJ Start".

EKAG 2015

14.09.2015 10:54

Září tradičně přináší naše oblíbené Evropské atletické hry v Brně. Letošní 10. ročník proběhl s účastí našich 13 atletů a atletek. Do soutěže jsme vstupovali se smělým cílem vybojovat dvě medaile. Měli se o ně pokusit Jirka Junek v oštěpu a Lucka Höforová na 100 m př. Jirka si po MMaS protáhl sérii nevydařených závodů, neboť z velmi kvalitních a dalekých hodů strefil do výseče pouze jediný (těsně za 45 metrů) a obsadil tak konečné 5. místo. Medaile letos visela poměrně nízko, někde na hraně Jirkova osobáku, budeme tedy doufat, že smůlu Jiří protrhne alespoň na Mistrovství ČR v Praze. Lucka Höfrová po vleklém zranění stehenního svalu (a stále ještě ne úplně fit) poprvé v letošním roce nastoupila na krátké překážky. V rozběhu sice předvedla hromadu technických chyb, přesto dokázala postoupit do finále. V rozcvičování na finálový běh však o sobě dávalo stehno opět vědět, proto jsme raději ze soutěže odstoupili. Technicky tak Lucii patří 8. příčka. Do finále B na 60 metrů se v osobáku 8,82 probojoval Ondra Staś, který jednozančně příjemně překvapil. Osobní rekordy si zlepšili téměř všichni naši závodníci, na českou a evropskou špičku však obvykle nestačili. Kompletní výsledky naleznete zde, galerii zde.

MMaS staršího žactva na dráze

14.09.2015 10:43

Na Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva do Břeclavi jsme jeli s vysokým očekáváním, především z vrhačských sektorů. Naději jsme vkládali především do Jirky Junka, který obsazoval přední příčky moravských tabulek. Jirka si však bohužel vybral velmi smolný den, protože jak v disku, tak i v oštěpu, přišel o medaili vždy v poslední sérii. Za výkony 44,15 (oštěp) a 40,46 (disk) obsadil dvakrát neoblíbené 4. místo. Finálové umístění vybojovaly i Lucka Höfrová v kouli, která osobním rekordem 9,90 obsadila 8. pozici a Nikol Kubicová, která taktéž v osobáku na překážkách 17,19 obsadila tutéž příčku. Kompletní výsledky naleznete zde, galerii zde.

IV. kolo staršího žactva

14.09.2015 10:26

Na poslední, tedy IV. kolo OPD staršího žactva jsme jeli již bez šance postoupit do moravského finále. V sotva poloviční sestavě se kluci umístili na 5. a děvčata na 6. pozici. Co se bodování jednotlivců týče, nejlépe si opět vedli Lucka Höfrová (10 b.) a Jirka Junek (22 b.). Jirka, který vyhrál obě disciplíny, ve kterých nastoupil, dokonce předvedl výrazný osobní rekord v disku (42,51), kterým se zařadil na průběžné 8. místo národních tabulek. Druhý v bodování mezi chlapci byl Jirka Šticha (10 b.) a třetí Tom Hruboň (5 b.). Mezi děvčaty skončila druhá Natka Matušková (6 b.), třetí pak Niki Kubicová (5 b.). Galerii naleznete zde, kompletní výsledky zde.

Rovněž jsme po IV. kole uzavřeli celkové bodování našich závodníků napříč soutěží družstev - v obou kategoriích si suveréně vedli vítězové posledního kola - Jirka Junek  a Lucka Höfrová. Jirka vybojoval celých 94 bodů, Lucka, která vlivem zranění alternovala ve vrhačských disciplínách, nasbírala 66 bodů. Mezi chlapci si výborně vedli i druhý Patrik Borgul a třetí Robin Ďurik (61 a 50 bodů), ti se však nezúčastnili posledního kola, kde by svůj bodový zisk určitě navýšili. U děvčat byly zisky na druhém  a třetím místě dosti slabé, Niki Kubicová vybojovala jen 21 bodů, Verča Zotyková ještě o 6 bodů méně. Celkové bodování i body z jednotlivých kol stahujte zde.

Zítřkem začínáme naplno

30.08.2015 10:49

Jak jsme již avizovali na prázdninových trénincích, zítřkem, tedy pondělkem 31.8. již začínáme v kategorii žactva a dorostu se standartním tréninkovým modelem - tedy tréninky žactva budou klasicky od pondělí do čtvrtka od 15:30 do 17:00.

Atletická přípravka  však začíná až v pondělí 7.9., a to v klasickcýh časech uvedených v sekci atletická přípravka.

Září s sebou především pro žactvo nese řadu závodů. Již ve čtvrtek 3.9. jede starší žactvo do F-M na 4. kolo družstev, v neděli 6.9. pak stejná kategorie míří na MMaS jednotlivců do Břeclavi. V pondělí 7.9. vyrazíme na třídenní EKAG do Brna (trvá do středy), ve čtvrtek pak vybraní žáci školy pojedou reprezentovat na RF OVOV do Prahy. Ihned po této akci proběhne 14.9. ve F-M i 4. kolo družstev mladšího žactva. Jak vidno, termínovka je prvních 14 dní opravdu nabitá, proto přikládáme ke stažení informativní lístečky alespoň na první tři závody - stahujte zde.