Vánoční laťka

24.11.2014 09:19

Prvním halovým závodem bývá pro naše atlety každoročně krnovská Vánoční laťka, tedy klání sportovních škol v trojboji (50 metrů, dálka, výška). Na letošní 39. ročník jsme vyslali plný počet 4 družstev, přičemž nejlépe si vedly starší dívky  (Pavlíková, Pastrňáková, Zotyková) a starší kluci (Vácha, Junek, Šticha, Lorenčič), kteří skončili shodně na 2. příčce za Opavou. Družstva mladších kolegů a kolegyň se umístily těsně pod stupni vítězů na 4. místě. Dařilo se i našim jednotlivcům, především Honzovi Váchovi (1797 bodů), který s přehledem vyhrál celý trojboj st. žactva včetně dílčího vítězství na 50 m, kde výkonem 6,35 atakoval letitý rekord mítinku. Honza přidal i stříbra z dálky (621 cm) a výšky (164 cm), kde jej dokázal na pokusy porazit pouze náš Jirka Junek (1. za 164 cm). Medaile sbírala i Klaudie Pavlíková, která se díky stříbrům z 50 m (7,57) a dálky (441 cm) dokázala probojovat k bronzu v celkovém bodování (1359 bodů). Bronz přidala i Eva Pastrňáková ve výšce (140 cm). Galerii naleznete zde, výsledky stahujte zde.