MČR žactva na dráze

22.09.2014 12:11

Nejočekávanějším a zároveň posledním velkým závodem letošní sezóny bylo pro náš oddíl Mistrovství ČR žactva na dráze, které o víkendu 20. a 21. září hostila Plzeň. Na krásném novém plzeňském stadionu se představila rovná desítka atletů a atletek TJ Start, což je nejvyšší počet závodníků na MČR, jaký jsme za dlouhé roky měli. Ambice byly vysoké, cílem byl zisk minimálně dvou medailí, toto se však bohužel nepovedlo, neboť nejlepším výsledkem naší výpravy bylo třetí místo chlapecké štafety na 4x60 metrů. David Lorenčič, Vojta Wala, Kuba Bystroň a Honza Vácha v novém oddílovém rekordu 27,74 nestačili pouze na stříbrnou kolínskou čtveřici a především na nové české rekordmany z Olomouce (výkon 27,40). Bronzový úspěch kluků byl bohužel jediným medailovým ziskem. K medaili měl blízko halový vicemistr na 150 metrů Honza Vácha, který i přes skvělý výkon a fantastický oddílový rekord na 300 m (36,95) skončil 4., ostatní disciplíny do kterých nastoupil utrpěly i přes obrovskou snahu časovými kolizemi a náročným programem: na šedesátce doběhl 6. v únavě krátce po rozběhu třístovky (7,35 a v meziběhu dokonce 7,29), v dálce skončil 9. (581 cm ihned po finále třístovky), na překážkách po kolizi nepřešel s časem 14,37 ani do finále. Jestli si někdo individuální medaili z MČR opravdu za svou práci zasloužil, byl to právě náš mladý atlet. Solidně si vedl další z členů bronzové štafety Kuba Bystroň, který se s výkonem 602 cm probojoval do dálkařského finále, kde skončil osmý. Kuba přidal i desáté místo na 200 m překážek (29,04). Kvalitní umístění přidal i Filip Lukša, který šestým místem a osobákem na 1500 metrů překážek (4:55,55) dosáhl svého nejlepšího výsledku na dosavadních MČR , kterých se zúčastnil. Mezi nejlepší desítku se vměstnala ještě chlapecká štafeta na 4x300, přičemž tentokrát se k Honzovi a Kubovi přidali právě Filip Lukša a Jirka Junek - chlapci doběhli osmí. Ostatní členové výpravy Any Hanousková, Lucka Höfrová, Niki Grögerová a Patrik Borgul ve svých disciplínách zaostali za svými osobáky někdy kousek, někdy výrazně, mezi nejlepších 10 se ale nepodívali. Výsledky naleznete zde, galerii zde.

Z Plzně jsme na základě výše vyjmenovaných výsledků odjížděli zklamaní, pro většinu výpravy se jednalo o vrchol jejich žákovské kariéry. Pokud však naši atleti vydrží a budou ochotni dále na sobě pracovat a podstoupí nový směr přípravy zaměřený na dorosteneckou atletiku, úspěchy se zajisté dostaví.