Krnovská laťka 2011

27.11.2011 10:13

Stejně jako každý rok jsme se i letos zúčastnili nejstaršího halového závodu sportovních škol, kterým je Krnovská laťka. Letošní 36. ročník jako již tradičně přinesl v klasickém trojboji (50 m, dálka, výška) mnoho krásných výkonů, napjatých soubojů a vyvrcholil příjemným předáváním cen a medailí, jehož se zúčastnili i čeští reprezentanti Čechová, Mazáč, Svoboda a Žilka. Z našich družstev se nejlépe umístili mladší žáci, kteří ve složení David Lorenčič - Honza Vácha - Kuba Valášek obsadili krásné druhé místo za vítěznou Olomoucí. Právě poslední ze jmenovaných závodníků se nejvíce činil i individuálně, nebo't sebral bronz na 50 m, skvělými osobními maximy vyhrál dálku i výšku (513 cm a 159 cm) a celkově v trojboji obsadil druhé místo jen o pár bodíků za vítězem. Na padesátimetrové trati si lepší umístění než Kuba připsal Anežka Hanousková, která mezi mladšími žačkami skončila druhá. Zbylé dvě medaile pro školu vyběhala a vyskákala Domča Váchová, a to obě bronzové za skok daleký a celý trojboj. Pochvalu ale zaslouží i naši ostatní závodníci, jak za přístup, tak za pěkné výkony. Speciálně bych ale chtěl vyzdvihnout Filipa Lukšu, který měl jako šes'ták původně závodit s mladšími žáky, nakonec ale pro nedostatek žáků starších závodil s atlety o tři roky staršími a ostudu rozhodně neudělal, naopak pomohl svému družstvu k důležitým bodům. Naše výsledky stahujte zde.